KS Teresin - Perła Złotokłos

Liga Okręgowa

SKUTECZNOŚĆ PO STRONIE GOŚCI

KS Teresin – Perła Złotokłos  0:3 (0:0)

KS Teresin: K. Kowalski - K. Bargieł (ż.), Zych, Jaworski, M. Kowalski (ż.) - K. Buczyński, Leszczyński (ż.), Bauman, Figat, Strzelczyk (80 Gmyrek) - Kuśmider

Po zimowej przerwie piłkarze Adama Warszawskiego wrócili na ligowe boisko. I już  w pierwszym wiosennym meczu przyszło spotkać się z liderem rozgrywek, silną Perłą Złotokłos.

Pod nieobecność zawieszonego za kartki Michała Nowakowskiego do bramki awaryjnie ściągnięty został na jeden mecz nasz były golkiper Konrad Kowalski. Za żółte kartki nie mógł również wystąpić Michał Bargieł. Zobaczyliśmy za to nowe twarze: obrońcę Kacpra Bargła, który już w pierwszym swoim występie zaprezentował wysokie umiejętności szczególnie w odbiorze i wyprowadzaniu piłki jak i pomocnika Dawida Gmyrka zaś po ponad roku i przykrej kontuzji wreszcie nastąpił długo oczekiwany powrót do zespołu Konrada Kuśmidra.

Pierwsza część meczu była obiecująca i pozwalała wierzyć nawet w zwycięstwo. Teresin przy nieustannie padającym deszczu podjął totalną i co najważniejsze wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Gdyby Sebastian Strzelczyk lub Marcin Bauman wykorzystali choć jedną ze znakomitych okazji, na przerwę można było schodzić w dobrych nastrojach. Perła próbowała atakować skrzydłami, widać było u nich dobrą organizację gry i ciągłe zagęszczanie pola co utrudniało gospodarzom konstruowanie składnych akcji.

W drugich 45 minutach walczący o awans do 4 ligi goście zagrali jeszcze bardziej zdecydowanie. Nie stwarzali sobie wielu dogodnych okazji ale te które mieli potrafili wykorzystać i wykorzystali ich aż trzy. W 67 minucie wykonywali rzut rożny z prawej strony boiska. Mocne dośrodkowanie idealnie przyjął na głowę Bartłomiej Arak i wyprowadził zespół na prowadzenie. Po chwili w niezłej sytuacji znalazł się Konrad Kuśmider, który mając przy sobie obrońcę zdołał oddać strzał lecz bramkarz przyjezdnych nie dopuścił do utraty gola. W 75 minucie po fatalnym błędzie naszej formacji obronnej goście podwyższyli wynik, trafiając z dalszej odległości do pustej bramki. Teresin uparcie i konsekwentnie dążył do zdobycia bramki kontaktowej jednak to Perła w końcówce spotkania przypieczętowała zwycięstwo, zdobywając mocnym strzałem przy prawym słupku trzeciego gola. Skuteczność w głównej mierze zdecydowała o zwycięstwie ekipy ze Złotokłosu. Należy jednak pochwalić naszych zawodników. Sobotnią grą pokazali, że w rundzie wiosennej będą godnym rywalem dla każdego i mogą przysporzyć swoim sympatykom wiele radości.

Za tydzień wyjazd do Żyrardowa i oby wreszcie zostały zdobyte punkty.

NASI SPONSORZY

facebook_page_plugin