ŻAL STRACONYCH SZANS

KS Teresin – Sparta II Jazgarzew 1:1 (0:1)  KS Teresin: Nowakowski – Zych, Jaworski, D. Buczyński (66 Węsek), Szewczyk. K. Bargieł, Bauman (27 Kowalski), Leszczyński, Oziemblewski, Kuśmider - M. Bargieł.

Stare piłkarskie porzekadło głosi, że nie wykorzystane sytuacje mszczą się. O ile nie jest to reguła tym razem znalazło ono zastosowanie. Pojedynek z rezerwami Sparty Jazgarzew Teresin rozpoczął bardzo nerwowo notując dużą ilość strat i dość chaotycznie prezentując się w ofensywie. Jednak w 14 minucie przeprowadził piękną akcję prawą stroną boiska. Po dośrodkowaniu w idealnej sytuacji znalazł się Konrad Kuśmider, który stojąc tuż przed bramką dostawił nogę. Nie wiadomo jak to się stało, piłka

jednak przeleciała nad poprzeczką. A już 3 minuty później to oni mieli powody do radości. Tuż przy bramce Michałą Nowakowskiego leżał Kacper Bargieł jednak sędzia nie przerwał gry i Sparta po wymianie kilku podań uzyskała z bliska prowadzenie. Od tego momentu podopieczni Adama Warszawskiego wzięli się solidnie do roboty, stwarzali sytuację za sytuacją niestety piłka zupełnie nie chciała wpaść do bramki, często lądując nad poprzeczką. Tak było do przerwy, tak było również po przerwie. W drugiej części goście ograniczyli swoją grę do przeszkadzania i praktycznie w ogóle nie pojawiali się pod bramką Teresina. Gospodarze zaś marnowali kolejne okazje, z których niektóre to klasyczne setki. Uparta konsekwencja w grze wreszcie została wynagrodzona. W 90 minucie przytomnością umysłu wykazał się nasz stoper Filip Jaworski. który mocnym strzałem z prawego kąta po długim rogu uzyskał wyrównanie. Dobrze, że chociaż został zdobyty jeden punkt aczkolwiek z przebiegu gry Teresin powinien to spotkanie wygrać i to w dość efektownym wymiarze. Można żałować straconych szans ale nikt już ich nie przywróci.

Za tydzień wyjazdowe spotkanie z Przyszłością Włochy, rywalem niezwykle trudnym szczególnie wtedy gdy podejmuje rywala na swoim boisku.