BOLESNY CIOS W ZIELONKACH

Naprzód Stare Babice - KS Teresin 4:1 (1:1), Bramka dla Teresina: Marcin Zych (26 min.)

KS Teresin: Nowakowski, Szewczyk, Zych, D. Buczyński, Kowalski, Bauman, Oziemblewski, Węsek, Kuśmider, Figat (64 Gmurek) M. Bargieł

Patrząc na tabelę rozgrywek można było spodziewać się, że mecz z drużyną walczącą o utrzymanie może być trudny ale powinno się udowodnić w nim piłkarską wyższość. Nic z tych rzeczy. W pierwszych piętnastu minutach Teresin miał więcej z gry a gospodarze braki w umiejętnościach nadrabiali nadmierną ostrością. Kiedy niebezpodstawnie

oczekiwaliśmy na bramkę dla Teresina otwierającą wynik meczu, w 19 minucie bramka padła tyle, że dla gospodarzy. Po fatalnym błędzie zawodnik Naprzodu wyszedł na pozycję sam na sam z Michałem Nowakowskim i nie zmarnował okazji. Reakcja podopiecznych Adama Warszawskiego była szybka. W 26 minucie po świetnej centrze z lewej strony boiska Konrada Kuśmidra do piłki dopadł stojący po prawej stronie pola karnego Marcin Zych pewnych strzałem przy długim słupku uzyskał wyrównanie.  Remis utrzymał się do przerwy, niestety w drugiej części było już tylko gorzej. Kilku piłkarzy Naprzodu urządziło sobie prawdziwe polowanie na nogi zawodników Teresina faulując raz po raz, często w zupełnie niegroźnych sytuacjach. To oczywiście nie usprawiedliwia słabszej gry Teresina. Niefrasobliwa gra w obronie spowodowała, że gospodarze ponownie objęli prowadzenie, za chwile je podwyższyli zaś w 74 minucie kolejnymi faulami dał się sprowokować Konrad Kuśmider, który jednemu z winowajców zrewanżował się ostrym zagraniem, po którym został usunięty z boiska. Wtedy to stało się jasne, że Teresin z Zelonek zdobyczy nie przywiezie. Gospodarze zaś grając w przewadze podwyższyli jeszcze wynik odnosząc niespodziewanie wysokie trzybramkowe zwycięstwo.

Za tydzień w ostatnim meczu rundy jesiennej Teresin podejmie zajmującą piąte miejsce w tabeli drużynę AP Żyrardów.