LO - Wygrana w samej końcówce z Józefovią

KS Teresin - Józefovia Józefów 3:2 (0:0)  Bramki: M.Bargieł x2, M. Bauman

Skład KS Teresin: M. Nowakowski, M.Kowalski, P.Szewczyk, K.Bargieł, M. Zych, D. Popławski, M. Leszczyński (M. Bauman), K. Bartosiewicz, T. Oziemblewski, K.Kuśmider (G. Węsek)

W zeszłym tygodniu zawodnicy KS Teresin podejmowali na własnym boisku - Józefovie Józefów, która to przed tą kolejką zajmowała drugie miejsce w tabeli.
Początek spotkania to długie fragmenty gry gości, którzy utrzymując się przy piłce,  przedostać się pod bramkę Michała Nowakowskiego, lecz z marnym skutkiem.

Akcje Józefovii kończyły się zazwyczaj na 20 metrze od naszej bramki. Nasza drużyna umiejętnie i bezpiecznie grając w defensywie jako cały zespół, czekała na swoją szansę w postaci szybkiej kontry. Pierwsza bramka dla Teresina padła po dalekim wyrzucie piłki z autu, gdzie w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Michał Bargieł, umieszczając piłkę w  siatce. Do przerwy obraz gry nie zmienił się, a wynik 1:0, utrzymał się do 45 minuty. Po przerwie  nasi zawodnicy podwyższyli rezultat. Po zagraniu z głębi pola, Michał Bargieł wykorzystując złe ustawienie bramkarza i stoperów gości dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Była to 10 bramka Michała w tym sezonie.  Goście nie mając nic do stracenia zaczęli spychać nasz zespół do głębszej defensywy. W wyniku tego po mocnym strzale za pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała pod nogami napastnika, który nie miał problemów z bliskiej odległości pokonać Michała Nowakowskiego. Józefovia po tej bramce z jeszcze większym animuszem dążyła do wyrównania stanu meczu. Po 10 minutach od kontaktowej bramki zawodnicy Józefowa dopięli swego i było już 2:2. Po tej bramce oba zespoły otworzyły się i dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. W 2 minucie doliczonego czasu gry po dwójkowej akcji z lewej strony Kowalski-Bartosiewicz, ten pierwszy dośrodkował na 5 metr do Michała Bargła, który dwukrotnie próbował pokonać goalkeepera Józefovii, jednak dopiero za trzecim razem piłka znalazła drogę do bramki. Do odbitej piłki na 8 metrze doszedł rezerwowy w tym dniu Marcin Bauman i ustalił wynik meczu. Emocji w końcowce na pewno nie brakowało. Sędzia pozwolił wznowić jeszcze grę gościom i dosłownie w ostatniej akcji meczu mogli oni wywieźć remis. W naszym polu karnym Michał Nowakowski zachował się na tyle przytomnie, nie faulując napastnika przyjezdnych, który szukał odgwizdania  przez arbitra "jedenastki". Tym samym Teresin zrewanżował się za jesienną porażkę 0:4 w Józefowie. Kolejne spotkanie zawodnicy KS Teresin rozegrają w sobotę o godzinie 11:00 na wyjeździe z Klubem Sportowym Konstancin.