Ciężko zdobyte punkty

KS Teresin – Naprzód Stare Babice 3:2 (2:0) Bramki dla Teresina: Michał Bargieł (37 min.), Tomasz Oziemblewski (45min.), Konrad Kuśmider (75 min.)

KS Teresin: Nowakowski – Popławski, Zych, Leszczyński, Szewczyk (65 Kowalski) – Banaszek (46 Kuśmider), Oziemblewski, Bartosiewicz, Węsek (46 Figat), M. Bargieł - K. Bargieł

W listopadzie ubiegłego roku w wyjazdowej potyczce z Naprzodem Stare Babice Teresin nie miał wiele do powiedzenia. Przegrał wysoko będąc cały mecz zespołem słabszym. Z miejsc obydwu drużyn w tabeli należało oczekiwać rewanżu, co w efekcie udało się dokonać ale po ponownie ciężkim meczu. Pierwsze 45 minut mimo,

ze zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy przebiegało pod dyktando Naprzodu. Teresin miał spore problemy ze stwarzaniem sytuacji, goście nieźle operowali piłką w strefie środkowej i długo wydawało się, że wynik i tym razem może być niekorzystny. Jednak ostatnie minuty gry przed przerwą okazały się dla Teresina skuteczne. Najpierw bowiem w 37 minucie Michał Bargieł w swoim stylu mocnym strzałem otworzył wynik meczu a gola „do szatni” zdobył jeszcze Tomek Oziemblewski. Niestety złe koszmary powróciły po przerwie. W 50 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową i dalej grali dobre zawody. Czarny scenariusz podobnie miał miejsce w 68 minucie kiedy to Naprzód wyrównał stan meczu a w szeregach Teresina pojawiło się sporo nerwowości. Na szczęście podopieczni Adama Warszawskiego zareagowali prawidłowo i dopiero wtedy zaczęli grać jak na szóstą drużynę tabeli przystało. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 75 minucie świetnym strzałem Konrad Kuśmider zdobył bramkę jak okazało się później zwycięską. Za fatalny mecz z jesieni udało się częściowo zrewanżować jednak ekipa gości pozostawiła po sobie bardzo korzystne wrażenie. Za tydzień ostatnia odsłona sezonu kiedy to w wyjazdowym meczu Teresin spotka się z zespołem AP Żyrardów. Jest o co walczyć gdyż tylko zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli utrzymać szóste miejsce, które byłoby najwyższym w historii występów Teresina w lidze okręgowej bowiem mająca tyle samo punktów LKS Chlebnia otrzyma trzy punkty za walkower z wycofanymi rezerwami Sparty Jazgarzew.