AKCJA - MARZENIE

KS Teresin – LKS Chlebnia 1:0 (1:0)  Bramka: Kamil Bartosiewicz (35 min.)

KS Teresin: Nowakowski - Szewczyk, K. Bargieł, Zych, Kowalski – Bauman (70 Węsek), Leszczyński, Oziemblewski, Bartosiewicz, Szczepaniak (64 Kałużny) - Kuśmider (75 Figat)

Do spotkania z Chlebnią podopieczni Adama Warszawskiego przystąpili osłabieni brakiem Michała Bargła i Sylwestra Płachety. Początek meczu istotnie potwierdzał braki w

kadrze gdyż Chlebnia lepiej grała piłką i osiągnęła wyraźną przewagę. Na szczęście ok. 20 minuty gra Teresina została uporządkowana i gospodarze przeszli do ofensywy. Stwarzali mniej lub bardziej groźne sytuacje lecz dobrze spisywał się golkiper gości, ratując kilka razy zespół od straty gola. Jak się okazało tylko do 35 minuty. Wtedy to Teresin przeprowadził znakomitą akcję. Na prawej stronie prostopadłą półgórną piłkę zagrał Marcin Bauman, ta została strącona głową do środka boiska przez Kacpra Bargła. Tam już czekał na nią Konrad Kuśmider który znakomicie obsłużył znajdującego się na lewym skrzydle Kamila Bartosiewicza. Ten z kolei przyjął piłkę, podciągnął kilka metrów i z bardzo ostrego kąta po długim rogu zdobył bramkę. Po uzyskaniu prowadzenia gra wyraźnie się zaostrzyła. Oba zespoły zaczęły grać bardzo agresywnie, nie było to piękne widowisko a twarda walka o każdą piłkę i każdy metr boiska.

Po przerwie w dalszym ciągu Teresin widząc, że przeciwnik jest dobrze dysponowany dążył do podwyższenia prowadzenia, Chlebnia zaś szukała gola wyrównującego. Nic jednak w sensie bramkowym nie wydarzyło się już do końcowego gwizdka arbitra i gospodarze po ciężkiej walce wyszarpali jednobramkowe zwycięstwo. Wiadomo że takie sukcesy smakują niekiedy bardziej niż wyższe zwycięstwa odniesione w meczach pozbawionych emocji. Sobotni sukces to awans ekipy na trzecie miejsce w tabeli z jednopunktową stratą do wicelidera Józefovii.

Za tydzień przedostatnia kolejka rundy jesiennej i arcytrudny wyjazd do znajdującej się na 4 miejscu w tabeli Laury Chylice.

NASI SPONSORZY

facebook_page_plugin