Lider jednak zbyt silny

KS Teresin – AP Żyrardów 2:3 (0:2) Bramki dla Teresina: Kacper Szczepaniak (89 min.), Kacper Bargieł (90+1 min.)

KS Teresin: T.Warszawski,P.Szewczyk (90 H.Kałużny), M.Leszczyński, M.Zych, M.Kowalski (61 D.Popławski), M.Bauman, (46 G.Węsek), T.Oziemblewski, K.Bartosiewicz, S.Płacheta (81 K.Szczepaniak), K.Kuśmider – K. Bargieł

Mimo dobrej drugiej połowy i kapitalnej końcówki nie udało się liderowi z Żyrardowa wyrwać żadnej zdobyczy punktowej. Zaczęło się bardzo źle. Goście wyszli na mecz bardzo agresywnie spychając Teresin do głębokiej obrony. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego efektowną główką objęli oni prowadzenie. W 14 minucie

wykonali oni kolejny rzut wolny, tym razem bardziej bliżej środka boiska i precyzyjnym strzałem ponownie pokonali Tomka Warszawskiego. Do przerwy Teresin miał olbrzymie problemy ze stwarzaniem sytuacji a jeśli nawet takowe miały miejsce, strzały podopiecznych Adama Warszawskiego szybowały na ogół nad poprzeczką żyrardowskiej bramki. W drugiej części lider tabeli zaczął jednak tracić siły zaś gospodarze więcej grali piłką i ciężar gry przesunął się na połowę gości. Niestety mimo osiągnięcia optycznej przewagi nie przekładało się to na dogodne okazje podbramkowe. W 82 minucie po błędzie defensywy zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go zwodem w prawym kierunku i z ostrego kąta trafił do pustej bramki, osiągając trzybramkowe prowadzenie. Wydawało się wówczas, że emocji w tym meczu już nie będzie. Nic z tych rzeczy. Teresin się nie poddał i konsekwentnie walczył o każdy metr boiska a klasą dla siebie był Kamil Bartosiewicz, który efektownie mijał przeciwników w rożnych częściach boiska. W 89 minucie efektownym strzałem przy lewym słupku straty zmniejszył Kacper Szczepaniak a już w doliczonym czasie gry kontaktowego gola uzyskał Kacper Bargieł. Szkoda, że tak późno, po wznowieniu gra toczyła się jeszcze około trzech minut i niestety nie udało się uzyskać wyrównania. Należy jednak pochwalić chłopaków że nawet przegrywając 0:3 pokazali swoje dobre jesienne oblicze i o mały włos nie zakończyłoby się to skutecznie.

To jeszcze nie koniec piłkarskiej jesieni. Kilka dni temu Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że runda jesienna zostanie przedłużona o jedną wiosenną kolejkę i w najbliższy czwartek  o 19.30 ekipa rozegra wyjazdowe spotkanie z Naprzodem Stare Babice.