TERESIN POKAZAŁ CHARAKTER

Naprzód Stare Babice - KS Teresin 2:3 (0:0) Bramki dla Teresina: Sylwester Płacheta (48 min.), Konrad Kuśmider – dwie (54 i 84 min.)

KS Teresin: M.Nowakowski – P.Szewczyk, M.Zych, M.Leszczyński, H.Kałużny – T.Oziemblewski, K.Bartosiewicz, S.Płacheta (89 P.Szczepaniak), G.Węsek, K.Kuśmider (90+1 Popławski) – K. Bargieł

Na zakończenie rundy jesiennej choć nominalnie było to rozpoczęcie wiosny podopieczni Adama Warszawskiego w wyjazdowym spotkaniu w Zielonkach i tym razem zafundowali kibicom ogromne emocje. Jak zawsze z zespołem

Naprzodu Teresin miał spory problem z konstruowaniem akcji i w pierwszych 45 minutach na dobrą sprawę nie oddał celnego strzału na bramkę. Gospodarze również przewidywalnie swoją grę opierali na dobrym przygotowaniu fizycznym           i agresywności. Tak było do przerwy zaś prawdziwy mecz rozpoczął się tuż po niej. W 48 minucie świetnie piłkę po długim rogu uderzył Sylwek Płacheta i otworzył jego wynik. Sześć minut później po dośrodkowaniu umiejętnie dostawił nogę Konrad Kuśmider podwyższając prowadzenie Teresina. Wówczas wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Tak się jednak nie stało. W 62 minucie sędzia spotkania podjął kontrowersyjną i niestety niekorzystną dla gości decyzję. Wtedy to Grzegorz Węsek w nieprzepisowy sposób zatrzymał w szesnastce zawodnika gospodarzy. O ile podyktowanie rzutu karnego można jeszcze zrozumieć, to już czerwona kartka dla Grzesia była absolutnie nieadekwatna do przewinienia i w mocno niezrozumiały sposób osłabiła zespół Teresina. Goście karnego wykorzystali uzyskując bramkę kontaktową i jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa poszli za ciosem uzyskując w 80 minucie spotkania wyrównanie. Teresin jednak w tej rundzie nieraz udowodnił, że jest zespołem klasowym i umie pokazać charakter wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne. Grając w dziesiątkę nie bronił remisu tylko uparcie dążył do zwycięstwa. Najpierw po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy gospodarzy powinien wykonywać rzut karny, który jednak nie został podyktowany, jednak w 84 minucie dopiął swego po drugiej bramce w meczu, tym razem zwycięskiej Konrada Kuśmidra, który w ten sposób został jego bohaterem.

To już naprawdę koniec jesieni. W 16 meczach Teresin osiągnął historyczny wynik 35 punktów odnosząc aż 11 zwycięstw co oznacza, że jest zespołem ścisłej czołówki ligi okręgowej bowiem przerwę zimową spędzi na świetnym trzecim miejscu w tabeli.