Ładne pożegnanie z Pucharem Polski

KS Teresin – Drukarz Warszawa 3:3 (2:3) Rzuty karne 3:4  Bramki dla Teresina: K. Bartosiewicz – dwie, P. Szewczyk

KS Teresin: Nowakowski – Szewczyk, Staniak, Kilińki, Węsek – Grefkowicz (46 Yandiuk), Giś, Płacheta,  Bukowski, Bartosiewicz – K. Bargieł

Przy padającym deszczu w środowe popołudnie podopieczni Tomasza Spytka na tle przeciwnika z czołówki czwartej ligi wypadli okazale. Grając w składzie odbiegającym od podstawowego pokazali sporo dobrej piłki. To jednak goście lepiej weszli w mecz i szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Teresin zabrał się solidnie do odrabiania

strat i na efekty nie trzeba było długo czekać. Kamil Bartosiewicz i Patryk Szewczyk pokazali gościom, że aby awansować do kolejnej rundy muszą jeszcze włożyć w to sporo wysiłku. Niestety Drukarz przed przerwą ponownie wyszedł na prowadzenie. Tuż po wznowieniu gry po Kacper Bargieł wspaniałym strzałem uderzył w spojenie słupka z poprzeczką. Teresin ambitnie dążył do wyrównania. W 82 minucie Bartek Bukowski mając przed sobą tylko bramkarza źle opanował piłkę która odskoczyła mu zbyt daleko aby oddać strzał. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry gospodarze osiągnęli swój cel kiedy to Kamil Bartosiewicz w swoim stylu soczystym strzałem wyrównał stan meczu.

W początkowych rundach Pucharu Polski w przypadku remisu nie są przeprowadzane dogrywki tylko od razu rzuty karne i mieliśmy na koniec dodatkowe emocje. Kolejne serie jedenastek zaczynali piłkarze Teresina. I tak Kamil Bartosiewicz, Sylwek Płacheta i Patryk Szewczyk pewnie pokonywali bramkarza rywali lecz goście również za każdym razem odpowiadali skutecznie. W czwartej serii do piłki podszedł Mikołaj Staniak, niestety jego uderzenie sparował bramkarz Drukarza. Po chwili goście wyszli na prowadzenie 4:3. Wtedy do w piątej serii Kacper Bargieł strzelił nad poprzeczką co oznaczało, że goście swojej piątej próby nie muszą już wykonywać bowiem awansowali do VII rundy rozgrywek. Szkoda, że tak się stało, mieliśmy ogromne szanse wyeliminować wyżej notowanego rywala lecz tegoroczna pucharowa przygoda Teresina właśnie dobiegła końca.