Efektowna wygrana u Wicelidera

Sparta Jazgarzew - KS Teresin 1:3 (1:1)  Bramki dla Teresina: Grzegorz Węsek (17 min.), Patryk Szewczyk (55 min.), Sylwester Płacheta (71 min. – karny)

KS Teresin: Mianowicz – Popławski, Smoliński, Staniak, Szewczyk – Giś, Oziemblewski (90+2 Stańczyk) – Płacheta (76 Grefkowicz), Bartosiewicz, Węsek (88 Yandiuk)  – Antczak (90 Stojek)

Sugerując się statystykami Sparty Jazgarzew w występach na własnym boisku można było mieć co do końcowego wyniku poważne obawy. Gospodarze w dotychczasowych siedmiu meczach na własnym terenie sześć z nich wygrali zaś jeden zremisowali. W sobotę jednak podopieczni Tomasza Spytka nie przestraszyli się

przeciwnika, dobrze weszli w spotkanie i prowadzili wyrównaną walkę. W 15 minucie jednak nie upilnowaliśmy rywala, który tuż za kołem środkowym wyszedł na pozycję sam na sam i wykorzystał swoją sytuację. Reakcja Teresina była natychmiastowa. Już dwie minuty później po precyzyjnej wrzutce Kuby Antczaka Grzegorz Węsek strzałem głową tuż przy słupku wyrównał stan meczu i taki wynik utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą połowę. Warto jeszcze dodać, że przed przerwą Teresinowi należał się rzut karny, kiedy to obrońca gospodarzy wykonując wślizg zagrał piłkę ręką. Niestety sędzia  tego przewinienia zauważył.

Po przerwie Teresin zagrał jeszcze lepiej. Świetne rajdy Kamila Bartosiewicza, mądre dogrania Sylwka Płachety a przede wszystkim mądrze zorganizowana gra w obronie sprawiły, że Sparta zupełnie nie była w stanie rozwinąć skrzydeł. Jedyne zagrożenie bramki Marcina Mianowicza to dośrodkowania wyłapywane przez naszego bramkarza i precyzyjny strzał bezpośrednio z rzutu rożnego po którym Marcin również nie dał się zaskoczyć. Teresin zwiększał przewagę i efekt tego ujrzeliśmy w 55 minucie kiedy to ponownie świetną asystą popisał się Kuba Antczak a tym razem celnie głową uderzył Patryk Szewczyk. W 71 minucie tym razem arbiter podyktował jedenastkę dla Teresina skutecznie zamienioną na bramkę przez Sylwka Płachetę. Sparta próbowała odwrócić losy spotkania jednak dalej nie stwarzała poważnych sytuacji i nasi piłkarze zasłużenie zwyciężyli wicelidera rozgrywek.

W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w trzynastej kolejce rozgrywek Teresin podejmie ekipę Rysia Laski.